A 2014/2015-ös tanévben a Kecskeméti Ifjúsági Otthon és a Kecskeméti Drámapedagógiai Műhely 19. alkalommal hirdette meg a Versmondók Találkozóját.

Felhívásunkra 570 versmondó jelentkezett az 5 korcsoportban, 22 válogató fordulón keresztül került kiválasztásra az a 111 versmondó, aki 2015. május 30-án, szombaton a Versmondók Találkozója döntőjén közönség elé lépett. Rendezvényünk kapcsolódott a „Regösök húrján” országos vers- és prózamondó versenyhez.

 

szabo_lorinc

 

Az ünnepélyes záróesemény, a Versünnep igazi ünnep volt. Az idei mottót Szabó Lőrinctől választottuk, hiszen idén ünnepeljük születésének 115. évfordulóját:

„Zúg, repes, árad a tücsökzene,
nem tűri, hogy gondolkozz: üteme,
szent ragály, elkap; mint már annyiszor!…” Szabó Lőrinc 1900-1957)

A Találkozót Kiss Ottó József Attila – díjas költő nyitotta meg.

A Drámapedagógiai Műhely javaslatára az idei Felkészítő Tanári-díjat Szabó Ildikó, a Kertvárosi Általános Iskola magyar tanára vehette át. A megnyitón közreműködött NARAYAN „Májusi tücsökzene” ambient zenei hangulatkeltéssel Sevecsek Béla, a Leskowsky Hangszergyűjtemény ajánlásával.

 

versmondo4

Tücsökzene…

A színvonalas szerepléseket követően a különböző korcsoportokban a következő versmondók értek el kiemelkedő eredményt:

1-2. o. korcsoport:
Kiemelt Arany-díj:

  • Danics Boglárka 1.o. – Kertvárosi Általános Iskola – felkészítő tanára: Lampé Tamásné
  • Kereckey Kincső 1.d. – Kodály Iskola – felkészítő tanára: Hajdú-Vörös Enikő

Arany-díj és Közönség-díj a versmondók szavazata alapján:

  • Szabó Laura Tünde 1.b – Hunyadi János Ált. Iskola – felkészítő tanára: Gáspárné Ocskai Márta

 

 

versmondo7

 

Arany-díj:     

  • Bagoly Gábor Zsombor 1.d. – Arany János Általános Iskola – felkészítő tanára: Benéné Nagy Nóra
  • Beregszászi Zoltán 2.d – Kodály Iskola – felkészítő tanára: Hortobágyi Krisztina
  • Csonka Lilla 1.a – Kodály Iskola – felkészítő tanára: Bajáki-Gulyás Anett
  • Kerekes Viola Sára 2.d. – Kodály Iskola – felkészítő tanára: Hortobágyi Krisztina
  • Molnár Csenge 2.d. – Kodály Iskola – felkészítő tanára: Hortobágyi Krisztina
  • Nagy Márton Béla 2.c – Szent Imre Katolikus Ált. Isk. – felkészítő tanára: Mészárosné Erős Zsuzsanna
  • Simon Zsófia 2.m – Vásárhelyi Pál Ált. Iskola – felkészítő tanára: Kustár Tamásné
  • Szabó Izabella 1.d – Kodály Iskola – felkészítő tanára: Hajdú-Vörös Enikő
  • Szokolyai Réka 2.d – Kodály Iskola – felkészítő tanára: Hortobágyi Krisztina
  • Zakar Lili Mária 2. e – Arany János Általános Iskola – felkészítő tanára: Mácsikné Both Barbara

 

versmondo8

 

3-4.o. korcsoport:
Kiemelt Arany-díj és Közönség-díj a versmondók szavazata alapján:

  • Salánki Villő 3.c. – Kodály Iskola – felkészítő tanára: Takács Henrietta

Kiemelt Arany-díj:

  • Bonnet Melani 3.a – Hunyadi J. Á. Iskola – felkészítő tanára: Szamosiné Csontos Zsuzsanna

Arany-díj:

  • Bugya Emese 3.d – Arany János Általános Iskola – felkészítő tanára: Polyák Anita
  • Hojsza Lili 3.o – Béke Á.I. – felkészítő tanára: Barta Gabriella
  • Zakar Béla Bence 3.c – Arany János Általános Iskola – felkészítő tanára: Szőkéné Szólik Erzsébet

 

 

versmondo3

 

5-6.o. korcsoport:

Kiemelt Arany-díj és Közönség-díj a versmondók szavazata alapján:

  • Biri Dorottya 4.c – Corvin Mátyás Általános Iskola – felkészítő tanára: Almási Pálné

Arany-díj:  

  • Farkas Bianka 5.d – Református Ált. Iskola – felkészítő tanára: Babiczkiné Pellikán Katalin
  • Kőszegi Boglárka 6.o. – Kertvárosi Ált. Iskola – felkészítő tanára: Kulcsár Marianna
  • Lantos Rebeka 6.o. – Vásárhelyi P. Ált. Iskola – felkészítő tanára: Vajdáné Jandrasits Orsolya

 

 

versmondo2

 

7-8. o. korcsoport:

Kiemelt Arany–díj: 

  • Lukács Máté  7.o. – Piarista Ált. Iskola – felkészítő tanára: Zöldi-Kovácsné Korompai Mónika

Arany–díj és Közönség-díj a versmondók szavazata alapján:

  • Garaczi Gergely 8.o. – Katona József Gimnázium – felkészítő tanára: Orbán Edit

Arany–díj:    

  • Kiss Nikolett 8.o. – Béke Ált. Iskola – felkészítő tanára: Bagó Szilvia
  • Radics Péter 7.a – Corvin Mátyás Általános Iskola – felkészítő tanára: Gyergyádesz Lászlóné

 

 

versmondo1

 

9-10. o. korcsoport:

Kiemelt Arany-díj:

  • Szigeti-Lőrinc Laura 10.o. – Katona József Gimn. – felkészítő tanára: Orbán Edit

Arany-díj és Kecskeméti Ifjúsági Otthon a búcsúzó, 11. évfolyamos diákok közül a Versmondók Találkozóján sok-sok éve igényes és eredményes versmondásáért Versmondó Diák-díjjal jutalmazta:

  • Berényi Mirjam 11.o. – Katona József Gimn. – felkészítő tanára: Bárányné Nagy Erika

Arany-díj:

  • Molnár Alexandra 10.o – Katona József Gimn. – felkészítő tanára: Orbán Edit
  • Nagy Kristóf 11.o. – Kodály Iskola – felkészítő tanára: Dr. Debreczeni Józsefné
  • Ortan Vivienne 10.g. – Kodály Iskola – felkészítő tanára: Orosz Andrea
  • Pizzo Marcello 9.b – Bolyai János Gimnázium – felkészítő tanára: Vágányik Lívia
  • Szalai Katalin 9.o. – Katona József Gimn. – felkészítő tanára: Orbán Edit

 

versmondo5

Szervezők, zsűritagok

Gratulálunk valamennyi döntőben szereplő versmondónak, a helyezést elért diákoknak és felkészítő tanáraiknak egyaránt. További eredményes munkát kívánunk!

 

A szervezők nevében: Csizmadia Ilona  programszervező

 

 

Hozzászólások