XIII. EURÓPA JÖVŐJE NEMZETKÖZI GYERMEK- ÉS IFJÚSÁGI TALÁLKOZÓ – KECSKEMÉT – 2014. JÚLIUS 6-13.
Kiváló minősítésű művészeti fesztivál

Fővédnökök: Halász János, az Emberi Erőforrások Minisztériuma parlamenti államtitkára   
Dr. Zombor Gábor, Kecskemét Megyei Jogú Város polgármestere


Július 5, szombat (0. napi program)
A külföldi csoportok érkezése, fogadása

Július 6, vasárnap
10.00:    Városháza
A határon túli magyar óvónők „Csillagszemű” táborának megnyitása
Megnyitja Mák Kornél, Kecskemét Megyei Jogú Város alpolgármestere
11.00: Főtér, Fesztiválközpont
Nemzetközi szakmai munkamegbeszélés

17.15: Főtér
A Hamont-Schoot ifjúsági fúvós zenekar (Belgium – Hollandia) bemutatója és térzenéje


18.00: Főtér, Nagyszínpad
Megnyitó ünnepség
A Találkozó résztvevőit köszönti:
Halász János államtitkár, fővédnök
A rendezvényt megnyitja és a város kulcsát átadja
Dr. Zombor Gábor országgyűlési képviselő,
Kecskemét Megyei Jogú Város polgármestere
A megnyitón fellépnek: Kabatas Középiskola néptánccsoportja, Isztambul (Törökország), Márton Áron Gimnázium Zsigora Néptáncegyüttese, Csíkszereda (Románia), Líšňáček Folklór Táncegyüttes, Brno (Csehország), Pusztinai Magyarház gyermekcsoportja, Pusztina (Románia), Blitz Táncművészeti Stúdió, Ungvár (Ukrajna) és a Primavera Táncegyüttes, Bukarest (Románia).

20.30: Főtér, Nagyszínpad
Kecskemét Táncegyüttes Erdély című műsora


Július 7. hétfő
10.00: Fesztiváltér – „Tér a térben” a 4 méter magas ZOMETOOL torony építésének megkezdése
15.00: Főtér, Nagyszínpad
„Gyermekvarázs – kultúrák találkozása” fesztiválprogram
Gyermek és Ifjúsági csoportok műsorai   
20.30: Főtér, Nagyszínpad
Firkin ír koncert és táncház
22.30: Főtér, Romkert
Kis éji zene


Július 8., kedd
10.00: Fesztiváltér – „Tér a térben” a 4 méter magas ZOMETOOL torony építése
15.00: Főtér, Nagyszínpad
„Gyermekvarázs – kultúrák találkozása” fesztiválprogram
Gyermek és Ifjúsági csoportok műsorai
19.00: Főtér
Aszfalttánc produkció: Gloucester (Anglia)
20.30: Főtér, Nagyszínpad
Buda Folk Band koncertje és táncház
22.00: Főtér, Romkert
Kis éji zene


Július 9., szerda
10.00: Fesztiváltér – „Tér a térben” a 4 méter magas ZOMETOOL torony építése
10-15 óráig a Kecskeméti Ifjúsági Otthonban
„Adj vért gyermekeinkért” – véradó nap
Együttműködő szervezetek: Magyar Vöröskereszt Bács-Kiskun Megyei Szervezete, OVSZ Kecskeméti Területi Vérellátó, Kecskeméti Ifjúsági Otthon, GONG Rádió, Európa Jövője Egyesület
15.00: Főtér, Nagyszínpad
„Gyermekvarázs – kultúrák találkozása” fesztiválprogram
Gyermek és Ifjúsági csoportok műsorai
17.00: Főtér, Városháza előtti tér
Esélyegyenlőségi délután: MINDENNAPI ESÉLYEGYENLŐTLENSÉGEK – bemutatók, foglalkozások a Kutyával egy Mosolyért Alapítvány közreműködésével
17.00: Főtér
Velocipéd parádé
18.00: Főtér
KIYO-KITO TAIKO Első Magyarországi Japándob-csoport műsora
20.30: Főtér, Nagyszínpad
Visegrádi Négyek koncertje
22.00: Főtér, Romkert
Kis éji zene


Július 10., csütörtök
10.00: Fesztiváltér – „Tér a térben” a 4 méter magas ZOMETOOL torony építése
15.00: Főtér, Nagyszínpad
„Gyermekvarázs – kultúrák találkozása” fesztiválprogram
Gyermek és Ifjúsági csoportok műsorai

19.00: Főtér
Aszfalttánc produkció: Gloucester – Kecskemét, angol-magyar  közös projekt
20.30: Főtér, Nagyszínpad
Hajdú Táncegyüttes – Debrecen
Stica – moldvai csángó koncert és táncház
22.00: Főtér, Városháza előtt
Lángoló Leguánok Tűzcsoport előadása
22.30: Főtér, Romkert
Kis éji zene


Július 11., péntek
MAGYAROSZÁG ÖRÖME NAP
10.00: Főtér
    A Szent Korona másolatának ünnepélyes érkezése
17.00: Főtér
határon túli magyar csoportok fesztiválprogramja

20.30: Főtér, Nagyszínpad
Muzsikás Együttes koncertje és táncháza
22.00: Főtér, Romkert
Kis éji zene


Július 12., szombat
10.00: Csalánosi parkerdő     
piknik a Csalánosi Parkerdőben
Nemzetközi csoporttalálkozók, bemutatók, workshopok, sportversenyek, vetélkedők, bográcsparádé
18.00: Főtér, Nagyszínpad
A XIII. Európa Jövője Nemzetközi Gyermek- és Ifjúsági Találkozó záróünnepsége

20.30: Főtér, Nagyszínpad
Boban Markovic Orkestra koncertje
22.00: „Viszontlátásra 2016-ben Kecskeméten!”
Lézershow, fényfestés, tűzijáték


Július 13., vasárnap
Térzene a Főtér több pontján
10.00: Városháza
Kitüntetési ünnepség, a programsorozat hivatalos értékelése és zárása
16.00: Főtér, Nagyszínpad:
          Garabó – Kézművesség Ünnepe Nap

Az eddig bejelentkezett külföldi csoportok:

Ország                        Település                        Csoport neve

Anglia                     Gloucester                   Increase the Peace breaktánc-csoport
Ausztria                  Dornbirn                      OJAD ifjúsági munkacsoport
Belarusszia              Ivanovo                       Ivanovo Gimnázium tánccsoportja
Belgium                   Hamont                       Ifjúsági Fúvós zenekar
Belgium                  Neerpelt                       De Piccolo’s Kórus
Csehország             Krnov                          Taxmen tánccsoport
Csehország             Brno                            Líšňáček néptánccsoport
Finnország              Forssa                         Zeneiskola vonós zenekara
Franciaország          Etables Sur Mer            „Cap á Cité” Egyesület színjátszó csoportja
Hollandia                Schoot                        Schoot Ifjúsági Fúvós Zenekar
Horvátország          Pélmonostor                  Ifjúsági csoport
Izrael                    Ramat HaSharon            Migvanim ifjúsági szervezet csoportja
Izrael                    Rishon Le-Zion               Ifjúsági csoport
Lengyelország         Poznan                         Piroska tánccsoport
Németország          Schwarzwald-Baar Kreis   Iskolai színjátszó csoport
Olaszország           Lucca                           Ifjúsági média-csoport
Portugália              Coimbra                        Cooperativa Mandacaru tánccsoportja
Románia                Bögöz                           Iskolai népdalkör
Románia                Bukarest                       Primavera Táncegyüttes
Románia                Bukarest                       Românașul Együttes
Románia                Csíkszereda                   Márton Áron Gimnázium Zsigora Néptáncegyüttese
Románia                Déva                            Szent Ferenc Alapítvány gyermekcsoportja
Románia                Gyergyószentmiklós         Step Dance Táncegyüttes
Románia                Koltó                            Református gyermekcsoport
Románia                Marosszentgyörgy          Jubilate Gyermekkórus
Románia                Nagyszeben                  HÍD Egyesület gyermek csoportja
Románia                Nagyvárad                    Szacsvay Imre Iskola tánc csoportja
Románia                Pusztina                       Magyarház Csángó kórusa
Románia                Sepsiszentgyörgy           Székely Mikó Kollégium néptánccsoportja
Románia                Szászrégen                   Rügyecskék Néptánccsoport
Svájc                   Bern                             Intermundo ifjúsági csoport
Svédország           Lidköping                       De La Gaesthetics Gimnázium művészeti csoportja
Szerbia                Bácskertes                     József Attila Iskola csoportja
Szerbia                Újvidék                          Manó Gyermek Néptáncegyüttes
Szlovákia             Zsigárd                          Néptáncegyüttes
Thaiföld               Hua Hin                          STW iskola tánccsoportja
Törökország         Ankara                           Hacettepe Egyetem Gyermek és Ifjúsági Néptánc csoportja
Törökország         Corlu                             Aka iskola tánccsoportja
Törökország         Isztambul                       Kabatas Középiskola néptánccsoportja
Törökország         Isztambul                       Ifjúsági néptánccsoport
Törökország         Rodostó                         Ticaret iskola néptánc csoportja
Ukrajna               Beregszász                     gyermekcsoport
Ukrajna               Ungvár                           Blitz Táncművészeti Stúdió

Egyéb kiemelt események:

Július 6-től 13-ig Kossuth tér
Orosz István Kossuth-díjas grafikus tér-grafikáinak szabadtéri kiállítása

Július 7-től (hétfőtől) 11-ig (péntekig)
Gyermekcsoportok látogatása a Mercedes gyárban

Július 7-től (hétfőtől) 11-ig (péntekig)
Külön beosztás alapján a külföldi csoportok számára a kecskeméti Városháza dísztermének megtekintése.

Július 7-től (hétfőtől) 11-ig (péntekig)
Külön beosztás alapján a külföldi csoportok „Ember és táj – magyar parasztmúlt” programja a Kerekegyházán.

Július 7-től (hétfőtől) 10-ig (csütörtökig) a Kecskeméti Strandon
Sárkányhajó bemutatók és versenyek a Kecskeméti Sárkányhajó Klub vezetésével.

Július 7-től (hétfőtől) 11-ig (péntekig)
15-18 óra között a Főtéren „Kecskeméti játszótér: természetes anyagok és kismesterségek, élő hagyományok”.

Július 8. (kedd) és 9. (szerda)
16-19 óra között a Kecskeméti Katona József Gimnázium „Robotika” csoportjának robot bemutatója.


Programok:

Július 6-13. között
Határon túli magyar óvónők „Csillagszemű” Szakmai Tábora

Július 6-13. között
„Kincskereső” – magyar irodalmi gyermektábor

Július 6-13. között
GYEP egyesület országos természet tábora

Július 6-9. között Technika és Tudomány Háza
Visegrádi Négyek program: Zene határok nélkül – határokon átívelő kultúra zenei műhelymunka


Hozzászólások