Élni fogsz, hazám, mert élned kell! – A Kecskeméti Katona József Múzeum és az Alapítvány a ’48-as hősökért közös meghirdetésében immár hatodik alkalommal kiírt rajzpályázat gyermekeknek és diákalkotóknak – Eredmények  – Kecskemét, 2016. március 15.

 

rajzok3

 

A díjakat átadta:
Szemereyné Pataki Klaudia, Kecskemét Megyei Jogú Város Polgármestere és Máday Tárnok Tünde, kuratóriumi elnök

Óvodások
1. helyezett
Héjjas Márton, 6 éves
Corvina Óvoda/Ceglédi Úti Óvoda, Kecskemét .
Felkészítő pedagógus: Demeterné Tarsoly Erika, Gálné Nickl Márta

2. helyezett
– KEFO, Petőfi Sándor Gyakorló Általános Iskola és Gyakorló Óvoda
Kecskemét, Bocskai Utcai Óvoda, Delfin csoport. Felkészítő pedagógus: Szabó Klára
Kárpáti Anita 5 éves, Hegedűs Míra 6 éves, Ladányi Alíz 5 éves, Czúth Milán 6 éves, Kiss Kornél 6 éves, Stecenkó Dominik 5 éves.

– Lestár Lilla, 5 éves – Szabadság
Magyar Tannyelvű Óvoda, Dunaradvány, Szlovákia
Felkészítő pedagógus: Szomik Erzsébet

3. helyezett
Vereczkei Leila, 6 éves
Napsugár Óvoda, Süni csoport, Kecskemét
Felkészítő pedagógus: Babákné Míg Rita, Zsíros Vivien

 

rajzok1

 

Általános Iskola 1-2. osztály

1. helyezett

Szelei Mózes Mór, 8 éves – „Pákozdi csata” jelenet
Kecskemét, Piarista Általános Iskola, 1 a.
Felkészítő pedagógus: Gardáné Mónika és Anna néni

2. helyezett
– Konfár Hanna, 7 éves – Petőfi Sándor a Nemzeti Múzeum előtt
Kecskeméti Református Általános Iskola, 1 d. osztály
Felkészítő pedagógus: Józsa Anikó

– Sinka Csenge – Magyar huszár
Tarczy Lajos Alapiskola, 1. osztály
94631 Chotín/Hetény, Skolská 332, Szlovákia
Felkészítő pedagógus: Roszicska Irén

3. helyezett
2. b. osztály 22 tanulója, 8-9 évesek – Memóriajáték 1848 emlékére
Lánchíd Utcai Sport Általános Iskola , Kecskemét
Felkészítő pedagógus: Machács Gáborné

 

rajzok2
3-4. osztály

1. helyezett

Székedi Fanni, 9 éves – Föl a zászlóval!
„Jövőnkért” Alapfokú Művészeti Iskola – Szent Imre Katolikus Általános Iskola, 3. b.
Kecskemét, Felkészítő pedagógus: Csúzdi Szabó Erika

2. helyezett
Bogár- Szabó Mihály, 10 éves – „Utánam!” ’48-as huszárroham
Kecskemét, Piarista Általános Iskola, 4. osztály
Felkészítő pedagógus: Bogár-Szabó Ádám

3. helyezett

Kispál Kamilla, 10 éves – Ágyúdörgés
Kecskeméti Református Általános Iskola, Kecskemét
Felkészítő pedagógus: Dr. Sárközyné Szentkirályi Emese

Cserényi Helga, 10 éves – A hazáért
Kecskeméti Széchenyivárosi Arany János Általános Iskola, 4. osztály
Felkészítő pedagógus: Timbuszné Sóber Anikó

 

rajzok4
Felső tagozat

1. helyezett

– Kis Dorottya Sára, 13 éves – A bajtárs halála
Kecskeméti Széchenyivárosi Arany János Általános Iskola, 6. osztály
Felkészítő pedagógus: Timbuszné Sóber Anikó
– Simon Sára, 13 éves – A szabadságharc emlékére
Corvin Mátyás Alapiskola
Skolská 6. 94603 Kolárovo (Gúta), Szlovákia
Felkészítő pedagógus: Marafkó Klór Ildikó

2. helyezett

– Dobrovocká Csilla, 11 éves – Március 15-re emlékezünk
Corvin Mátyás Alapiskola
Skolská 6. 94603 Kolárovo (Gúta), Szlovákia
Felkészítő pedagógus: Marafkó Klór Ildikó

– Szenes Anna, 11 éves – Szabadság
„Jövőnkért” Alapfokú Művészeti Iskola – Szent Imre Katolikus Általános Iskola
Kecskemét
Felkészítő pedagógus: Csúzdi Szabó Erika

– Bencsik Adél, 11 éves – Támadnak a huszárok
Kecskeméti Széchenyivárosi Arany János Általános Iskola, 5. osztály
Kecskemét
Felkészítő pedagógus: Timbuszné Sóber Anikó

3. helyezettek
– Kerékgyártó Zita, 13 éves – Kész a csatára a sereg
Lánchíd Utcai Sport Általános Iskola, 7. b.
Kecskemét
Felkészítő pedagógus: Gevicser Gyuláné

– Rónai Anabela, 14 éves – Márciusi ifjak
Corvin Mátyás Alapiskola
Skolská 6. 94603 Kolárovo (Gúta), Szlovákia
Felkészítő pedagógus: Marafkó Klór Ildikó

A munkákból készült kiállítás 2015. május 1-ig hétfő kivételével naponta 10 és 17 óra között megtekinthető Kecskeméten, a Kecskeméti Katona József Múzeum „Cifrapalota” Kiállítóhelyén (Kecskemét, Rákóczi út 1.).

 

 

Hozzászólások