Katona napok a kecskeméti Ifjúsági Otthonban – 2017. november 20-án, hétfőn 14.30 órakor a Hírös Agóra – Ifjúsági Otthonban került megrendezésre a Magyar Irodalomtörténeti Társaság Helyi Csoportja és a Hírös Agóra – Ifjúsági Otthon közös szervezésében a KATONA JÓZSEF NAPOK rendezvényeként: „Vallomások Kecskemétről” című próza felolvasóverseny Katona József születésének 226. évfordulója, Arany János születésének 200. évfordulója és Petőfi Sándor születésének közelgő 195. évfordulója alkalmából. 

A meghirdetett 2 korcsoportban 32 fő vállalkozott a megmérettetésre. Többek között Jókai Mór, Mikszáth Kálmán, Móricz Zsigmond, Tamási Áron, Kodály Zoltán, Illyés Gyula, Pintér Lajos Kecskemétről írott élményeit, emlékezéseit, vallomásait hallhatták az érdeklődők értő felolvasásában.

A zsűrizésében részt vett:
1.korcsoport:

  • Farkashalmi Erzsébet drámapedagógus, magyartanár
  • Bajtai Mária ny. magyartanár, a MIT tagja
  • Komáromi Attila, a Katona József Társaság elnöke

2. korcsoport:

  • Danyi Judit, a Katona József Színház művésze
  • Kormányosné Makai Eszter drámapedagógus, magyartanár
  • Józsa Katalin drámapedagógus, a Hírös Agóra Ifjúsági Otthon munkatársa

 

Megnyitó előadás rendhagyó óra formájában: A szőlőszem – Petőfi c. Turek Miklós színművész versszínházi előadása

Szereplésük alapján a következő diákok értek el helyezéseket a korcsoportjukban:

7-9.o korcsoportban:
1. helyezést ért el:
Molnár Blanka 9.b. – Gr. Károlyi Sándor Szakgimnázium – Felkészítő tanára: Berki Judit
2. helyezést ért el:
– Komjáti Klaudia 9.AJ. – Táncsics Mihály Kollégium – Felkészítő tanára: Kósa Istvánné
– Füleki Barbara 9.b. – Gr. Károlyi Sándor Szakgimnázium – Felkészítő tanára: Berki Judit
3. helyezést ért el:
– Lantos Rebeka 9.o. – Katona József Gimnázium – Felkészítő tanára: Orbán Edit
– Takaró Milán 9.o. – Bolyai János Gimnázium – Felkészítő tanára: Dominek Zsolt
Magyar Irodalomtörténeti Társaság különdíja:
Varga Virág 8.n. – Vásárhelyi Pál Általános Iskola – Felkészítő tanára: Vajdáné Jandrasits Orsolya
Forrás szerkesztősége különdíja:
Bukovinszky Lara 7.a. – Vásárhelyi Pál Általános Iskola – Felkészítő tanára: Vajdáné Jandrasits Orsolya

10-12.o. korcsoportban:
1. helyezést ért el:
Danka Réka 10. o. – Gr. Károlyi Sándor Szakgimnázium – Felkészítő tanára: Berki Judit
2. helyezést ért el:
Gyergyádesz Réka 12. o. – Piarista Gimnázium – Felkészítő tanára: Turjánszkyné Tapodi Katalin
3. helyezést ért el:
Kiss Nikolett 11.o. – Katona József Gimnázium – Felkészítő tanára: Orbán Edit
Magyar Irodalomtörténeti Társaság különdíját kapta:
Ipacs-Szabó Noémi 10.o.- Piarista Gimnázium – Felkészítő tanára: Dr. Naszódyné Tóth Ágnes

 

Gratulálunk a helyezetteknek és felkészítő tanáruknak!

Csizmadia Ilona programfelelős

 

 

Hozzászólások